Likanje je resno in stresno opravilo

Ko operemo perilo in ga posušimo, je lahko nekatero perilo zelo zmečkano. V tem primeru moramo perilo likati. Likanje je lahko za začetnike zelo težko, saj če oblačila ne postavimo ravno na likalno desko, lahko naredimo dodatne gube z likalnikom, ki jih prej ni bilo in oblačilo zgleda še slabše kot prej.

Likajo se po navadi srajce ali kakšne viskozne hlače in podobno. Zlikajo se tudi majice, ki so zelo zmečkane, ostalo lahko lepo zložimo in pospravimo v omaro. Ko zlikamo srajce je najboljše, da jih obesimo na obešalnik in damo v omaro, saj se lahko hitro spet zmečkajo, še posebej, če so zložene v omari.

Likanje je resno in stresno opravilo

Vse stvar, ki jih likamo je pomembno, da jih potem tudi zelo lepo zložimo, saj se lahko hitro spet zmečkajo. Ko se lotimo likanja na primer neke majice, je dobro da najprej lepo položimo rokave na likalno desko in jih počasi zlikamo in pazimo, da ne naredimo kakšne nepotrebne gubice. Ko so rokavi zlikani se lotimo trupa majice, ki je po navadi najlažji del. Parkrat potegnemo likalnik čez majico in majica je zlikana in pripravljena za omaro. Lepo jo zložimo in damo na kup z ostalimi majicami. Pri hlačah je isto. Najprej zlikamo hlačnice in potem se lotimo zgornjega dela hlač. Včasih je malo težje priti v neke dele oblačila z likalnikom. Takrat je najboljše da tisti del pustimo in ne likamo, ker lahko situacijo samo še poslabšamo. Ko zlikamo vse kar je bilo potrebno, zložimo še ostalo perilo, ki je ostalo, vse lepo zložimo in pospravimo v omaro, ter počakamo da se likalnik ohladi. Ne smemo vroč likalnik pospravljati, saj lahko pride do nesreče. Tudi če je samo topel, lahko stopi kabel, ki je po vsej verjetnosti zavit okoli likalnika. Raje počakajmo nekaj časa predno ga pospravimo, da smo res sigurni in brez kakršnihkoli skrbi.